Simpozij o mladju raste iz prepričanja, da so kulturno-družbeno-politične revije odigrale zelo pomembno vlogo v intelektualnem življenju tako na področju umetnosti kot mišljenja in delovanja. Zaradi tega je vpogled v skrite silnice revialnega nastajanja, obstajanja in usihanja zanimiv, relevanten, nujen. Morda je vse to še posebej res za revialno življenje za mejami Slovenije/Jugoslavije, kjer so bili pogoji za obstoj nekoliko drugačni, v nekaterih pogledih slabši, v drugih boljši. Na podlagi simpozija Most čez Zaliv, ki je jeseni 2021 osvetlil dve slovenski reviji iz Trsta ter zbudil dokaj pozitivno pozornost in dal lepe rezultate, je nastala tudi ideja, da bi pozornost posvetili še avstrijski Koroški in njenemu mladju, tako rekoč bratski revialni publikaciji.
Sredi novembra 2024 se bo mladju na Dunaju posvetilo 13 avtorjev, ki so si izbrali različne zorne kote. Nekaj je veteranov, ki so živeli z revijo, nekaj pa kritičnih opazovalcev iz drugih krajev in časov.
Simpozij organizirajo štiri institucije: Klub mladje, Inštitut Nove revije, zavod za humanistiko, Slovenski znanstveni inštitut Celovec in Inštitut Roberta Musila za raziskovanje književnosti.